top of page

Електроенцефалографія або ЕЕГ дитині


електроенцефалографія ЕЕГ для дітей у Києві

Електроенцефалографія - що показує? Чи є радіація?


Електроенцефалографія (ЕЕГ) — це безпечний та неінвазивний метод дослідження, який використовується для вимірювання електричної активності мозку. На відміну від рентгенівських променів, ЕЕГ не використовує радіацію та не впливає на здоров'я. У процесі проведення ЕЕГ, на голову пацієнта накладають електроди, які лише реєструють активність нейронів, але ніяк не випромінюють чи не впливають на тканини мозку. Тому можна бути спокійним — це повністю безпечно і не несе ризику радіаційного опромінення.


Оскільки нервові клітини мають властивість генерувати й проводити електричні імпульси, методика ЕЕГ дозволяє правильно визначити не лише стан активності мозку, але й етапи якісного розвитку біоелектричної активності головного мозку протягом перших років життя дитини.

Електроенцефалографія допомагає оцінити наявність патологічних змін активності мозку при різних захворюваннях центральної нервової системи. Ми, дитячий медичний центр "Педіатр і Я" (Київ), робимо ЕЕГ навіть діткам до 2-х років.

ЕЕГ — це метод діагностики, який рекомендовано робити діткам з перших років життя, а також дорослим при різних порушеннях роботи головного мозку. Зазвичай електроенцефалографія призначається неврологом або психіатром.


Симптоми та стани при яких необхідно робити ЕЕГ дитині


  • судоми

  • непритомність

  • головний біль

  • підвищена збудливість або роздратованість

  • підозра на епілепсію

  • затримка мовленнєвого та/або психічного розвитку

  • контроль ефективності лікування

  • перед початком нейрокореції


ЕЕГ проводиться в різних станах активності, а саме в період денної активності, під час сну, ба навіть активної фізичної або розумової діяльності. Загалом запис електроенцефалографії показує роботу мозку людини. Саме дослідження триває протягом 10-15 хвилин, упродовж яких проводяться різні функціональні проби — пацієнт закриває очі, глибоко дихає та інше.

Якщо в результатів звичайної процедури, проведеної в денні години, недостатньо або вона сумнівна, у такому випадку рекомендовано добовий або нічний моніторинг. У нашому дитячому медичному центрі “Педіатр і Я” в Києві ми проводимо ЕЕГ для найменших діток та дорослих. Дитячий невролог центру “Педіатр і Я” має багаторічний досвід роботи та понад 400 схвальних відгуків на всіх медичних платформах. Записуйтесь на консультацію та ЕЕГ, ми допоможемо розв’язати будь-які проблеми. Записатись на консультацію та ЕЕГ можна в нашому Інстаграмі або за телефоном: 044 22 32 120!

Comments


bottom of page