top of page

Як підготувати дитину до появи брата чи сестри?

Ваша сімʼя в очікуванні народження братика чи сестрички? Це захопливий момент для всієї родини, але також важливо підготувати старшу дитину до змін. Розбираємось у цій статті.


як повідомити дитині про появу братика чи сестрички?

Діти можуть відчувати різні емоції, і це нормально. Дозволяємо їм висловити свої почуття і підтримуйте.


Як почати підготовку дитини до появи брата чи сестри?

Звісно, початок відвертої розмови про вагітність – дуже важливий момент. Чим швидше ви розпочнете її, тим краще це буде як для вас, так і для вашої старшої дитини. Однак варто враховувати, що підхід до цієї теми різний в залежності від віку дитини. Як підготувати дитину до появи брата чи сестри? Поговоримо далі про різні вікові категорії.


Якщо мова йде про дітей дошкільного віку, то можна розпочати говорити тоді, коли животик мами вже стає округлим, щоб дитина могла бачити зміни в зовнішності матері.


У випадку зі старшими дітьми, особливо в підлітковому віці, важливо слідкувати за загальним настроєм дитини та її готовністю до цієї інформації. Зазвичай їм не потрібно пояснень про походження дітей, але важливо підтримувати довіру та не відкидати їхні запитання.


Також варто враховувати, що дітей часто хвилює фізіологічний аспект вагітності та пологів, і в цьому важливо говорити спокійно та надавати їм достатньо часу для розмови, оскільки вони турбуються про здоров’я своєї мами. Особливо це стосується дівчат, які можуть ставити запитання про біль та дискомфорт. Важливо відповідати на них з ніжністю і розумінням.

Покажіть своїй дитині як вона може допомогти готуватися до народження брата чи сестри. Залучіть її до підготовки, наприклад, допоможіть вибирати іграшки чи організовувати новий дитячий куточок!


Демонструйте свою незмінну любов і турботу до дитини. Пояснюйте, що ця любов залишиться незмінною.


Що робити, якщо дитина негативно сприймає новину про появу молодшого братика чи сестрички?


Якщо ви бачите, що дитина не готова сприймати появу молодшенької дитини, зверніться за допомогою до дитячого психолога. Якісна розмова з дитячим психологом допоможе дитині зрозуміти, що новий малюк не призведе до зменшення батьківської любові, а тільки зробить сім'ю міцнішою, а братик чи сестричка стануть новим і найбільш надійним другом на все життя.

Комментарии


bottom of page