top of page

У дитини болить живіт: симптоми, причини, що робити?


біль в животі у дитини, у дитини болить живіт, причини болю в животі

Біль у животі у дітей це достатньо поширена проблема, з якою часто стикаються майже всі сімʼї. У більшості випадків біль обумовлений особливостями розвитку травної системи дитини та її регуляції й не несе в собі загрози.


Біль є і швидко проходить, але іноді може свідчити про серйозніше захворювання. У дитини може бути біль спазмами, після їжі й у поєднанні з додатковими симптомами, такими як понос. У цій статті, ми підіймемо важливі моменти, підкріплені доказовою медициною від Американської академії педіатрії (AAP), які допоможуть вам розібратися, коли біль у животі у вашої дитини є сигналом про важливість звернення до дитячого гастроентеролога.


Причини та симптоми болю в животі у дитини


 • Інфекції ШКТ є однією з найчастіших причин болю в животі у дитини. Віруси та бактерії можуть спричинити гастроентерит, що проявляється такими симптомами, як блювота, діарея, лихоманка, і, звісно, болем у животі.

 • Харчові алергії та непереносимість також можуть бути причиною того, що в дитини болить живіт. Продукти, які найчастіше викликають реакції, включають молоко, глютен, горіхи й морепродукти.

 • Функціональні розлади, такі як синдром подразненого кишківника, можуть викликати хронічний біль у животі без явної органічної причини. Детальніше про синдром подразненого кишківника в дитини ви можете прочитати в нашій статті про симптоми та лікування СПК.

 • Закреп є однією з найчастіших причин болю у животі у дітей і лікується зміною дієти та режиму харчування.

Коли варто звернутись до лікаря, якщо у дитини болить живіт?


Батьки повинні бути уважними до супутніх симптомів болю в животі у дитини, які можуть сигналізувати про необхідність звернення за медичною допомогою до професійних дитячих лікарів:

 • Висока температура, яка супроводжується болем у животі.

 • Блювота або діарея, яка триває більше декількох днів.

 • Сильний біль у животі, який не проходить або погіршується.

 • Наявність крові у стільці.

У таких випадках, якщо в дитини болить живіт, важливо якнайшвидше звернутися до дитячого гастроентеролога. У нашому медичному центрі турботливих лікарів "Педіатр і Я", розташованому у Голосіївському районі міста Києва, наші спеціалісти використовують сучасні методи діагностики та лікування, щоб забезпечити діткам найкращий догляд. Ми дотримуємось виключно доказових методів лікування, а також не призначаємо дороговартісні препарати без необхідності.


Як допомогти дитині вдома, якщо в неї болить животик?


Поки чекаєте на консультацію з лікарем, ви можете допомогти своїй дитині, дотримуючись простих порад:

 • Забезпечте дитині достатньо відпочинку.

 • Запропонуйте легку їжу (якщо дитина взагалі може їсти) і багато рідини, щоб уникнути зневоднення у випадку наявності блювоти або діареї 

 • Уникайте продуктів, які можуть подразнювати травну систему , таких як жирна або важка їжа.

Біль у животі у дітей може бути сигналом про різні захворювання, від простих до серйозних. Важливо спостерігати за симптомами й не вагатися звернутися до фахівців, коли це необхідно. У "Педіатр і Я" ми завжди готові допомогти вашій дитині почуватися краще, використовуючи наш професіоналізм, знання та турботу. Не ігноруйте біль - ваша увага до здоров'я дитини може зробити велику різницю в її житті. Записуйтесь на консультацію за телефонами:044 22 32 120066 22 32 120, 068 22 32 120.

Kommentare


bottom of page