top of page

Синдром подразненого кишківника у дітей: симптоми, причини, лікування


синдром подразненого кишківника, дитячий гастроенетролог, спк, синдром подразненого кишківника лікування, спк ліки, синдром подразненого кишківника причини

Синдром подразненого кишківника (СПК) є поширеним станом, що впливає на травну систему, викликаючи ряд неприємних симптомів. Хоча цей стан частіше діагностують у дорослих, останнім часом діти все частіше страждають від СПК, що викликає занепокоєння як у них, так і в їхніх батьків. У "Педіатр і Я" ми розуміємо, наскільки важливо забезпечити батькам знання та інструменти для підтримки здоров'я їхніх дітей. Ось важлива інформація про СПК у дітей, включаючи причини, симптоми та методи лікування синдрому подразненого кишківника.


Причини синдрому подразненого кишківника в дітей


СПК є функціональним розладом, що означає, що він викликає проблеми з роботою кишечника, але не викликається органічними, або структурними змінами. Знаємо, звучить дещо складно, але далі ми все поясними. Факторами, які пов'язані з розвитком СПК зазначаються:

 • Зміни в мікрофлорі кишківника. дослідження вказують на те, що діти з СПК мають  зміни у складі кишкових бактерій. Це пов'язано з порушенням моторної функції травної системи та  порушенням нервової регуляції. Однак, чи є порушення мікрофлори первинним, чи результатом таких змін? Це питання досі є відкритим для науковців.

 • Чутливість кишечника до болю. Діти з синдромом подразненого кишківника можуть мати підвищену чутливість до розтягування кишечника їжею або газом.

 • Спадковість. Доведено, що СПК частіше розвивається на фоні спадкової схильності, тобто ризик його розвитку вищий у дітей, чиї батьки також страждають від цього стану.

 • Стрес і психологічні фактори. Також характерним  є те, що стрес може спричинити або погіршити симптоми синдрому подразненого кишківника у дітей та підлітків.

Симптоми синдрому подразненого кишківника в дітей та підлітків


Симптоми можуть варіюватися від легких до важких і включають:

 • Біль або дискомфорт у животі, що часто полегшується після відходження газів або дефекації.

 • Зміни у частоті або консистенції стільця, такі як діарея або закреп.

 • Надмірне газоутворення або здуття живота.

Як лікувати синдром подразненого кишківника в дітей та підлітків


Найефективніші методи лікування синдрому подразненого кишківника в дітей включають комплексний підхід:

 • Лікувальна дієта при синдромі подразненого кишківника допомагає уникати продуктів, що викликають симптоми, таких як високофруктозні сиропи, бобові, та деякі молочні продукти.

 • Регулярні фізичні вправи можуть допомогти зменшити симптоми СПК.

 • Контроль стресу теж є дуже важливим. Техніки розслаблення та поведінкова терапія можуть бути корисними для деяких дітей.

 • Медикаментозна терапія. В окремих випадках може бути рекомендовано використання ліків для полегшення симптомів.


Якщо ви помітили симптоми подразненого кишківника у своєї дитини, ми рекомендуємо звернутись до дитячого гастроентеролога. Адже спеціалісту необхідно виключити серйозні причини, діагностувати  СПК, призначити комплексне лікування, яке включає дієтичні рекомендації та правильне медикаментозне лікування за потреби. 


У нашому медичному центрі турботливих лікарів "Педіатр і Я", розташованому у Голосіївському районі міста Києва, лікарі використовують сучасні методи діагностики та лікування, щоб забезпечити вашій дитині найкраще лікування та корекцію синдрому подразненого кишківника. Ми дотримуємось виключно доказових методів лікування, а також не призначаємо дороговартісне лікування без необхідності. Записуйтесь на консультацію за телефонами: 044 22 32 120066 22 32 120, 068 22 32 120.

Comments


bottom of page