top of page

Гепатит А: гостра проблема майбутнього, спровокована підривом Каховської ГЕС. Щеплення

Перебіг цього захворювання часом легким, але в більшості випадків супроводжується вкрай серйозною печінковою недостатністю.


Щеплення гептатит а, Хаврикс 720, Хаврикс 1440

Передається вірус найчастіше через вживання забрудненої води та їжі, відсутність безпечної води в певних регіонах України є найбільшим ризиком поширення інфекції. В умовах сьогодення актуальність проблеми значно зростає. Ризики поширення інфекції стають критично великими!

Вірусний гепатит А належать до родини ентеровірусів, що дає можливість йому надзвичайно швидко поширюватись серед населення і саме це створює великі проблеми. Також він доволі стійкий і може зберігатись в воді до 10 місяців!


Хворі виділяють вірус в навколишнє середовище близько місяця. Одужати можна, але, на жаль, рівень смертності досить високий.


Для більшості випадків гепатиту А характерні:

• висока температура

• втрата апетиту

• діарея і блювання

• біль у животі

• помутніння та потемніння сечі

• важкість у правому підребер'ї


Як вберегтися від інфекції?

1. Вакцинація рятує. Сьогодні дорослі та дітки від 1 року мають можливість зробити щеплення вакциною Хаврикс 720 (дитяча) та Хаврикс 1440, Твінрикс, що поєднує в собі захист від гепатитів А та В, є більш актуальною для дорослих, адже проти гепатиту В в Україні вакцинують малюків від народження


2. Дотримуйтеся правил особистої гігієни та навчайте цього діток. Чисті руки – гарна профілактика різноманітних захворювань


3. Пийте лише безпечну воду – це дуже важливо, кип'ятіння води протягом 10 хвилин допоможе знезаразити воду


4. Добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням.Олабіна, педіатр, інфекціоніст, Київ

Якщо дитина занедужала, а симптоми збігаються з переліченими, терміново звертайтесь до лікарів. Ми подбаємо про вашого малюка, ми потурбуємось, аби перебіг хвороби не закінчився ускладненнями.


Записуйтесь на консультацію до нашої медичної директорки, інфекціоністки, Олабіної Олени. Вона збереже здоров’я вашої дитини!


Commentaires


bottom of page