top of page

Порушення поведінки: як можуть допомогти невролог і психіатр


порушення поведінки педіатр і я

В останні роки помітно зростає кількість порушень психічного розвиткуі мови у дітей. Батьки все частіше стикаються з труднощами в навчанні, соціалізації і поведінки. Нерідко виявляється затримка розвитку. І, якщо раніше такі проблеми вирішував психолог, то зараз фахівці прийшли до того, що паралельно дитину повинен обстежувати і невролог. Дитяча неврологія як наука активно розвивається і сучасний фахівець розглядає зв’язок між проблемами в поведінці і навчанні дитини вже на неврологічної основі.


До невролога варто звернутися, якщо у дитини є такі порушення розвитку:

  • розлади пам’яті та уваги

  • затримка розвитку мови

  • порушення навчання

  • аутистичні особливості (порушення соціальних контактів)

  • особливі поведінкові розлади (агресивна поведінка, замкнутість, емоційні перепади)


Особливі поведінкові розлади займають окреме положення. З ними краще звертатися до невролога, який займається діагностикою та лікуванням спадкових захворювань нервової системи. Невролог такого профілю допоможе визначити у дитини захворювання, зумовлене пошкодженням на генетичному рівні.


Якщо у дитини є особливості в поведінці або труднощі з простими шкільними навичками: письмом, промовою, комунікацією з однокласниками, варто провести нейропсихологічне і логопедичне обстеження, а також звернутися за консультацією до дитячого психіатра. Це допоможе не тільки дитині, але й батькам, адже вони дізнаються, чого можна очікувати.


Є ряд симптомів, які виглядають, як просте порушення поведінки, але насправді можуть говорити про функціональні порушення головного мозку або органічної патології. Це агресивна поведінка, енурез, енкопрез, головні болі, порушення сну. Їх можуть посилювати негативне щодо дитини оточення, проблеми в родині, несприятливі життєві ситуації. При цьому велика кількість цих станів піддаються медикаментозному лікуванню.


Варто пам’ятати, що і в дитячому віці зустрічаються тривога, панічні розлади, нав’язливий страх і депресії. Так, страх школи може бути зовсім не проявом поганої поведінки, а проявом тривожного розладу, депресії, труднощів навчання або наслідком поганих відносин з учителем.

Є особлива група дітей, яких достатньо спостерігати у психіатра без участі невролога. Це діти з порушеннями контакту, розладами поведінки й психозами. Однак, якщо є підстави припускати, що симптоми можуть бути викликані неврологічними захворюваннями: епілепсією, розладами розвитку, інтоксикацією, слід призначити обстеження у невролога.


Таким чином, неврологічне та нейропсихологічне обстеження фокусуються на порушеннях розвитку дитини і допомагають зрозуміти причини проблем з поведінкою.


З любовʼю,

команда Педіатр і Я

Comments


bottom of page