top of page
Дитячий нейропсихолог. Заняття для малюків у м. Київ | Педіатр і Я

Більшість дітей, які мають відхилення або затримку в розвитку мови, емоціях, проблемах з навчанням, поведінкою та спілкуванням мають порушення роботи сенсорної системи.


Хто такий дитячий нейропсихолог?


Нейропсихолог — це фахівець, який знає норми розвитку дитини відповідно до віку, знаходить порушення психічних функцій (сприймання, увага, пам'ять, мислення) та визначає, які відділи мозку відповідають за правильну, гармонійну роботу даних функцій. Також нейропсихолог розробляє та проводить спеціальні заняття для розвитку, корекції та відновлення даних функцій, які проводяться в особливій сенсорній кімнаті.


Сенсорна система — це та, якою людина сприймає зовнішню інформацію: слух, зір, тактильні відчуття, мова, сприйняття запахів, відчуття положення тіла. Порушення сенсорного характеру зустрічаються у дітей в 5-30% випадків.


Раннє виявлення порушень сенсорної інтеграції, особливо в дошкільному віці вкрай важливе, тому що саме в цей період відбувається інтенсивне формування психіки й моторики дитини це сприяє психологічній готовності до школи. Саме виявленням таких проблем і займається нейропсихолог.


Кому потрібні заняття в сенсорній кімнаті?

Існує поширена думка, що порушення сенсорної інтеграції характерно лише для особливих дітей з РАС, СДВГ або РДУГ тощо. Така думка пов'язана з тим, що сенсорна інтеграція як метод корекції була запропонована саме для дітей з аутистичними розладами. І серед таких дітей метод виявився найефективнішим.


Однак, у здорових дітей часто порушується нормальна робота сенсорної системи. Тобто, дитина в період свого розвитку втрачає або можливо, не може розвинути здатність сприймати й обробляти зовнішню інформацію. Як це виглядає?


Коли інформації для дитини забагато, мозок перенапружений і не сприймає її. І ми помічаємо, що дитина стала неуважна, погано спить, плаксива, не може сконцентрувати увагу. Буває і навпаки, коли дитина не має правильної стимуляції або щось заважає, то мозок не розвиває здатність сприймати інформацію і обробляти її. Так буває при затримці мовленнєвого розвитку, коли дитина не лише погано говорить, але і погано розуміє звернену мову. Важливо, пропрацювати ці проблеми, адже наслідки неправильної роботи сенсорних систем супроводжуватимуть навіть у дорослому віці.


Давайте наведемо приклади для розуміння:

  • дитину розлючує шумна музика, вона боїться, коли голосно говорять, коли гуде машина

  • дитина боїться дивитись в очі іншим, її дратує яскраве світло, вона звикла перебувати у темній кімнаті

  • дитина не може сконцентруватись на одній справі, швидко кидає одну іграшку і бере іншу, легко втомлюється, а коли втомилась починає бігати на носочках

  • дитина погано концентрує увагу, періодично буває агресивною, не може заспокоїтись

  • не любить, коли щось потрапляє на шкіру, торкатися людей і предметів, також не любить коли її обнімають і торкаються.


Наслідки:

Порушення сенсорної системи негативно впливають на загальний розвиток дитини і спроможність формувати емоції, мову, поведінку. А загальним симптомом є порушення уваги. Дитина не зможе якісно вчитися й навіть товаришувати з дітьми.


З такими порушеннями працюють нейропсихологи в сенсорних кімнатах.

Сенсорна кімната — це простір, де сенсорні порушення корегуються, що є найбільш ефективним способом корекційної роботи з дітьми. Кімнати, обладнані таким чином, що дитина за певний період часу отримує мега стимуляцію органів сприйняття. Так, в кімнаті є певне освітлення, гамак для відчуття положення тіла, тактильні стимули, музичні, є так зване «криве дзеркало», в якому дитина вчиться навіть пізнавати себе.


Заняття нейропсихолога проходять у чудовій веселій та сконцентрованій атмосфері, тому навіть найнепосидючіша дитинка буде задоволена та зацікавлена процесом.

Отже, якщо є порушення уваги, незрозуміла агресія, затримка мови, негативні емоції та інші, на ваш погляд, незвичні дії, пам'ятайте, що це порушення сенсорної інтеграції, і така дитина потребує розвитку в сенсорній кімнаті.


Коли батьки приходять із запитом до нейропсихолога, перед тим як почати нейрокорекційну роботу, необхідно пройти діагностику. Аби визначити дефіцитарні зони, визначити сильні сторони дитини та скласти корекційний маршрут саме для вашої дитини. План корекції поєднує вроджені особливості характеру та поведінки дитини, а також компенсує проблеми в роботі нервової системи.


Записуйтесь на первинну консультацію до нейропсихолога, дізнайтесь більше про ефективність мозкової діяльності вашого малюка. Разом з нейропсихологом ви створите план корекції та позбудетесь будь-яких проблем з розвитком дитини. Заняття нейропсихолога проходять у чудовій веселій та сконцентрованій атмосфері, тому навіть найнепосидючіша дитинка буде задоволена та зацікавлена процесом.

Сенсорна кімната: сучасні знання з нейропсихологом для малюків

Преимущества

В нашем медицинском центре работают только опытные специалисты, обладающие основательным образованием и опытом работы. У нас есть официальная лицензия от Министерства здравоохранения Украины и вовремя проходим все необходимые проверки. Наши врачи, помимо обязательных курсов повышения квалификации, также имеют сертификаты и дипломы признанных мировых образовательных учреждений.

Квалифицированные врачи

Используйте нашу кэшбек приложение и получайте бонусы за прививки, пакетные услуги и просто до дня рождения малыша. Тратить бонусы можно на любые консультации врачей медицинского центра.

Кэшбек за вакцинацию

Мы разработали пакеты услуг, объединяющих консультации, анализы и исследования обязательные для первого года жизни малыша. Приобретая пакет услуг, вы остаетесь защищенными от повышения цен на срок, предусмотренный пакетом, а также сможете сэкономить до 20% от полной стоимости всех услуг включенных в пакет.

Экономия на посещении врачей до 20%

Грудное вскармливание для молодой мамы может быть непонятным или сложным. Поэтому у нас есть специалист, который помогает маме разобраться с процессом и правилами. С этим консультантом можно обсудить любые вопросы, возникающие в процессе кормления.

Консультация по грудному вскармливанию

На базе медицинского центра "Педиатр и Я" мы создали команду специалистов, которая следит за правильным развитием малыша. Вместе мы диагностируем и проводим коррекцию РАС, задержки речи, сложного поведения, гиперактивности и сенсорной дезориентации.

Диагностика и коррекция особенностей развития

Современные привычки питаться очень сильно влияют на детей, особенно от двух до восьми лет. Возникает зависимость от сладостей, фастфуда, соков, а возникновение полезной еды на столе провоцирует истерики и манипуляции. Мы поможем вам избавиться от таких проблем и избежать полного отказа от еды, ожирения, анорексии или булимии.

Школа детского питания

bottom of page