top of page
Що таке ABA-терапія? Основи методики та корекції харчування у дитини | Педіатр і Я

ABA-терапія є одним з ефективних методів поведінкової корекції діток з розладами аутистичного спектра (РАС), які мають виражену затримку мовлення та затримку психомоторного розвитку. 


Метод базується на принципах зміни поведінки дитини, коли спеціаліст використовує  позитивне заохочення або підкріплення. Відмовитись від примусу та змінити середовище таким чином, щоб заохотити “бажану” поведінку є основою принципів корекції розвитку дитини з РАС. Під "бажаною" мається на увазі не та поведінка, що просто подобається батькам, а та, яка забезпечує адекватну відповідь дитини на зовнішні подразники.Особливості ABA-терапії


Головна особливість ABA-терапії при аутизмі полягає в індивідуальному підході та позитивному заохоченні, воно підкріплює корисну поведінку і підвищує шанси на повторення цієї поведінки. Кожна програма адаптована під конкретну дитину, її потреби та рівень розвитку. Заняття можуть проводитися як вдома, так і в спеціалізованих центрах. Терапія включає різноманітні техніки та завдання, спрямовані на формування та закріплення корисних навичок.


Кому потрібна ABA-терапія?


  • дітками з розладом аутистичного спектра (РАС)

  • малюкам з синдромом Дауна

  • дітлахам з алалією

  • тим діткам, у кого є ураженнями головного мозку

  • з іншими розладами, яким потрібно коригувати поведінку та розвивати соціальні, комунікативні та побутові навичкиОснови АВА-терапії:


  • посилення бажаних, тобто адекватних реакцій, зменшення небажаних

  • навчання самостійності та побутовим навичкам

  • розвиток комунікаційних навичок, уміння висловлювати думки та навчатися

  • зменшення інтенсивності негативних реакцій


Покази до застосування


ABA-терапія рекомендована дітям з РАС, а також дітям з іншими розвитковими відхиленнями або поведінковими проблемами. Вона може бути корисною на будь-якому етапі розвитку дитини, але найбільш ефективною вона є при ранньому втручанні.Зв'язок з корекцією харчування


Більшість дітей з РАС мають виражену харчову вибірковість. Харчова вибірковість розглядається як спектр поведінки пов'язаний з харчовими звичками, ритуалами, навязливими ідеями, часом прийому, перевагами у певних продуктах, обмеженням різноманітності харчування тощо. Дослідження показують, що зміни в харчовій поведінці можуть позитивно впливати на загальну поведінку та самопочуття діток з аутизмом. На сьогодні, на жаль, ні одна дієта або режим прийому певних нутрієнтів не можуть бути адаптовані до кожної конкретної дитини з РАС. Тому корекція харчової поведінки є пріоритетним напрямком для різноманітності харчування таких дітей.


Застосування АВА-терапії у дітей з аутизмом є найбільш ефективним способом корекції харчової вибірковості. Якщо вам здається, що харчування дитини зайшло в глухий кут, то зміни поведінки у поєднанні із позитивним заохоченням є єдиним способом покращити різноманітність харчування. Застосування АВА-терапії щодо харчування у поєднанні з сенсорною інтеграцією є нашим модифікованим методом роботи із порушеннями харчової поведінки у дітей з РАС і покращенням різноманітності їх харчування.Чому критикують ABA-терапію?


Критика ABA-терапії стосується її виявів у минулих десятиліттях. Ця методика розпочала свій розвиток досить давно, але з часом вона змінилась і відточила свої сильні сторони завдяки поглибленим дослідженням психології дітей, а особливо діток з РАС. Сьогодні сучасні ABA-спеціалісти не використовують методи, що викликали суперечки в суспільстві протягом минулих років. 


1. Нормалізація поведінки: Сучасна ABA-терапія змістила акцент з "нормалізації" на підтримку кожної дитини у розвитку навичок та своїх сильних сторін. Це включає використання позитивного підкріплення для заохочення бажаної поведінки, а не покарання за небажану. Важливо розуміти, що ціль ABA-терапії при аутизмі не полягає в тому, щоб змусити дітей з аутизмом діяти "як усі", а допомогти їм розвинути навички, необхідні для самостійного життя. Спеціалісти нашого медичного центру діють виключно з такою метою та досягають видимих результатів, що завжди відмічають наші мами 🙂


2. Суворі умови: Наші спеціалісти з розвитку та ABA-терапії  зосереджені виключно на створенні комфортного та підтримуючого середовища, враховуючи особливі потреби кожної дитини.


3. Акцент на розвитку фізичних умінь: Хоча ABA-терапія для дітей традиційно зосереджувалась на поведінкових навичках, сучасні підходи включають стратегії для розвитку емоційного інтелекту та емпатії. Це розширює область застосування ABA, допомагаючи діткам не тільки вчитися взаємодіяти з іншими, але й розвивати глибші емоційні зв'язки.


Довіртесь нашій команді й ми доведемо вам, що ABA-терапія є ефективним методом для навчання діток з РАС новим умінням та емоційному інтелекту.  Атмосфера в нашому медичному центрі завжди дружня та турботлива, тому навіть дитина з особливою поведінкою зможе віднайти в нас комфорт та спокій. Наші спеціалістки з ABA-терапії в Києві, Аліма та Анастасія, розробляють ефективні унікальні програми для кожного, залучаючи батьків та найближче оточення ми досягаємо видимих результатів та допомагаємо сімʼям та діткам у спектрі жити повноцінне життя.


Вартість консультації з ABA-терапії: 900 грн

Вартість заняття з ABA-терапії: 800 грн

ABA-терапія для дітей з аутизмом: основи методики та можливості у корекції харчування дитини

Преимущества

В нашем медицинском центре работают только опытные специалисты, обладающие основательным образованием и опытом работы. У нас есть официальная лицензия от Министерства здравоохранения Украины и вовремя проходим все необходимые проверки. Наши врачи, помимо обязательных курсов повышения квалификации, также имеют сертификаты и дипломы признанных мировых образовательных учреждений.

Квалифицированные врачи

Используйте нашу кэшбек приложение и получайте бонусы за прививки, пакетные услуги и просто до дня рождения малыша. Тратить бонусы можно на любые консультации врачей медицинского центра.

Кэшбек за вакцинацию

Мы разработали пакеты услуг, объединяющих консультации, анализы и исследования обязательные для первого года жизни малыша. Приобретая пакет услуг, вы остаетесь защищенными от повышения цен на срок, предусмотренный пакетом, а также сможете сэкономить до 20% от полной стоимости всех услуг включенных в пакет.

Экономия на посещении врачей до 20%

Грудное вскармливание для молодой мамы может быть непонятным или сложным. Поэтому у нас есть специалист, который помогает маме разобраться с процессом и правилами. С этим консультантом можно обсудить любые вопросы, возникающие в процессе кормления.

Консультация по грудному вскармливанию

На базе медицинского центра "Педиатр и Я" мы создали команду специалистов, которая следит за правильным развитием малыша. Вместе мы диагностируем и проводим коррекцию РАС, задержки речи, сложного поведения, гиперактивности и сенсорной дезориентации.

Диагностика и коррекция особенностей развития

Современные привычки питаться очень сильно влияют на детей, особенно от двух до восьми лет. Возникает зависимость от сладостей, фастфуда, соков, а возникновение полезной еды на столе провоцирует истерики и манипуляции. Мы поможем вам избавиться от таких проблем и избежать полного отказа от еды, ожирения, анорексии или булимии.

Школа детского питания

bottom of page