top of page

Сенсорна кімната: сучасні заняття з нейропсихологом для діток різного віку

Дитячий нейропсихолог. Заняття для малюків у м. Київ | Педіатр і Я

Більшість дітей, які мають відхилення або затримку в розвитку мови, емоціях, проблемах з навчанням, поведінкою та спілкуванням мають порушення роботи сенсорної системи.


Хто такий дитячий нейропсихолог?


Нейропсихолог — це фахівець, який знає норми розвитку дитини відповідно до віку, знаходить порушення психічних функцій (сприймання, увага, пам'ять, мислення) та визначає, які відділи мозку відповідають за правильну, гармонійну роботу даних функцій. Також нейропсихолог розробляє та проводить спеціальні заняття для розвитку, корекції та відновлення даних функцій, які проводяться в особливій сенсорній кімнаті.


Сенсорна система — це та, якою людина сприймає зовнішню інформацію: слух, зір, тактильні відчуття, мова, сприйняття запахів, відчуття положення тіла. Порушення сенсорного характеру зустрічаються у дітей в 5-30% випадків.


Раннє виявлення порушень сенсорної інтеграції, особливо в дошкільному віці вкрай важливе, тому що саме в цей період відбувається інтенсивне формування психіки й моторики дитини це сприяє психологічній готовності до школи. Саме виявленням таких проблем і займається нейропсихолог.


Кому потрібні заняття в сенсорній кімнаті?


Сенсорна інтеграція може бути корисною для різних категорій дітей, зокрема:

 1. Діти з розладом аутистичного спектра (РАС).

  Вони часто мають труднощі з обробкою сенсорної інформації і можуть бути гіпер- або гіпочутливими до стимулів.

 2. Діти з синдромом дефіциту уваги і гіперактивністю (СДУГ). Вони можуть мати труднощі з увагою, контролем імпульсів і руховою активністю, що може бути пов'язано з проблемами сенсорної інтеграції.

 3. Діти з розладом обробки сенсорної інформації (SPD). У них спостерігаються специфічні труднощі з обробкою сенсорної інформації, які можуть впливати на поведінку і навчання.

 4. Діти з затримкою розвитку. Це може включати дітей із загальною затримкою розвитку, розладами мови та мовлення, а також моторної координації.

 5. Діти з синдромом Дауна. Вони можуть мати труднощі з моторною координацією і обробкою сенсорної інформації.

 6. Діти з церебральним паралічем. Сенсорна інтеграція може допомогти поліпшити рухові функції й здатність сприймати різні сенсорні стимули.

 7. Діти з травматичними ушкодженнями головного мозку. Вони можуть потребувати сенсорної інтеграції для відновлення функцій і адаптації до нових умов.

 8. Діти з труднощами в навчанні.Це може включати дітей із дислексією, дисграфією та іншими специфічними труднощами навчання, які можуть мати сенсорні компоненти.


Існує поширена думка, що порушення сенсорної інтеграції характерно лише для особливих дітей з РАС, СДВГ або РДУГ тощо. Така думка пов'язана з тим, що сенсорна інтеграція як метод корекції була запропонована саме для дітей з аутистичними розладами. І серед таких дітей метод виявився найефективнішим.


Однак, у здорових дітей часто порушується нормальна робота сенсорної системи. Тобто, дитина в період свого розвитку втрачає або можливо, не може розвинути здатність сприймати й обробляти зовнішню інформацію. Як це виглядає?


Коли інформації для дитини забагато, мозок перенапружений і не сприймає її. І ми помічаємо, що дитина стала неуважна, погано спить, плаксива, не може сконцентрувати увагу. Буває і навпаки, коли дитина не має правильної стимуляції або щось заважає, то мозок не розвиває здатність сприймати інформацію і обробляти її. Так буває при затримці мовленнєвого розвитку, коли дитина не лише погано говорить, але і погано розуміє звернену мову. Важливо, пропрацювати ці проблеми, адже наслідки неправильної роботи сенсорних систем супроводжуватимуть навіть у дорослому віці.


Давайте наведемо приклади для розуміння:

 • дитину розлючує шумна музика, вона боїться, коли голосно говорять, коли гуде машина

 • дитина боїться дивитись в очі іншим, її дратує яскраве світло, вона звикла перебувати у темній кімнаті

 • дитина не може сконцентруватись на одній справі, швидко кидає одну іграшку і бере іншу, легко втомлюється, а коли втомилась починає бігати на носочках

 • дитина погано концентрує увагу, періодично буває агресивною, не може заспокоїтись

 • не любить, коли щось потрапляє на шкіру, торкатися людей і предметів, також не любить коли її обнімають і торкаються.


Наслідки:

Порушення сенсорної системи негативно впливають на загальний розвиток дитини і спроможність формувати емоції, мову, поведінку. А загальним симптомом є порушення уваги. Дитина не зможе якісно вчитися й навіть товаришувати з дітьми.


З такими порушеннями працюють нейропсихологи в сенсорних кімнатах.

Сенсорна кімната — це простір, де сенсорні порушення корегуються, що є найбільш ефективним способом корекційної роботи з дітьми. Кімнати, обладнані таким чином, що дитина за певний період часу отримує мега стимуляцію органів сприйняття. Так, в кімнаті є певне освітлення, гамак для відчуття положення тіла, тактильні стимули, музичні, є так зване «криве дзеркало», в якому дитина вчиться навіть пізнавати себе.


Заняття нейропсихолога проходять у чудовій веселій та сконцентрованій атмосфері, тому навіть найнепосидючіша дитинка буде задоволена та зацікавлена процесом.

Отже, якщо є порушення уваги, незрозуміла агресія, затримка мови, негативні емоції та інші, на ваш погляд, незвичні дії, пам'ятайте, що це порушення сенсорної інтеграції, і така дитина потребує розвитку в сенсорній кімнаті.


Коли батьки приходять із запитом до нейропсихолога, перед тим як почати нейрокорекційну роботу, необхідно пройти діагностику. Аби визначити дефіцитарні зони, визначити сильні сторони дитини та скласти корекційний маршрут саме для вашої дитини. План корекції поєднує вроджені особливості характеру та поведінки дитини, а також компенсує проблеми в роботі нервової системи.


Записуйтесь на первинну консультацію до нейропсихолога, дізнайтесь більше про ефективність мозкової діяльності вашого малюка. Разом з нейропсихологом ви створите план корекції та позбудетесь будь-яких проблем з розвитком дитини. Заняття нейропсихолога проходять у чудовій веселій та сконцентрованій атмосфері, тому навіть найнепосидючіша дитинка буде задоволена та зацікавлена процесом.


Вартість первинної та діагностичної консультації: 800 грн (60 хв)

Вартість заняття: 650 грн

Відправивши цю форму ви погоджуєтесь з обробкою ваших персональних даних. Ми не передаємо будь-яку вашу інформацію третім сторонам.

Дякуємо, ми отримали вашу заявку й звʼяжемось з вами найближчим часом або в робочий час!

Наші принципи та цінності

Ті сімʼї, які з нами вже давно, то встигли помітити стабільність команди.  Адже наш секрет у створенні комфортних умов не тільки для роботи професійних лікарів, але і їхнього розвитку. Засновниця центру завжди мотивує нас навчатись і опановувати нові сучасні методики діагностики хвороб, цікавитись останніми рекомендаціями щодо виховання та догляду за дітками різного віку.

Навчання лікарів

Життя швидке та нестабільне, особливо в нашій любій країні, графік педіатрів сформований таким чином, щоб будь-яка крихітка в гострому стані могла потрапити на прийом протягом декількох годин. Адже ми турбуємось про кожного маленького суперпацієнта не тільки на словах!

Термінова допомога

Ми створили медичну екосистему, яка охоплює усі найнеобхідніші медичні послуги, аналізи, дослідження, консультації та програми корекції розвитку, які потрібні дитині протягом дорослішання. Усі найважливіші лікарі, ЕЕГ, УЗД, ЕКГ, Томатіс, БАК, нейросонографія, доплерографія та ще багато всього іншого, аби бути надійною підтримкою кожної сімʼї.

Усе в одному місці

Ми спеціалізуємось саме на дитячій медицині, тому одним з основних критеріїв для відбору лікарів є любов до дітей! Жодних виключень чи поступок. Наш медичний центр - це осередок формування особливої дружньої й турботливої культури ставлення до маленьких пацієнтів.

Турботливі лікарі

Віримо, що хороший дитячий лікар має бути емпатичним і зрозумілим для батьків, а не набундюченим і холодним. Наші фахівці завжди готові відповісти на всі ваші питання та простими словами пояснити хворобу, лікування та наслідки його відсутності. А ще ми знаємо все про сучасні гаджети для спрощення життя батьків - коло на шию, слінги, небулайзер, підігрівач сумішей і таке інше, тільки запитайте!

Лікуємо професійно та зрозуміло

Ми - невеличкий медичний центр, у нас немає сотень спеціалістів, а є тільки найважливіші та перевірені роками. За період дорослішання дітки встигають познайомитись та подружитись з усією нашою командою. У нас з батьками з'являються свої жарти та теплі спогади про найважливіші моменти, саме це створює дружню атмосферу й стирає ті неприємні емоції, які в нас за все життя встигли сформувати класичні лікарні.

Дружня атмосфера

Записуйтесь на консультацію

Ми проводимо офлайн та онлайн-консультації.

bottom of page