top of page

Сенсорна кімната: сучасні знання з нейропсихологом для малюків

Заняття з нейропсихологом

Більшість дітей, які мають відхилення або затримку в розвитку мови, емоціях, проблемах з навчанням, поведінкою та спілкуванням мають порушення роботи сенсорної системи.


Нейропсихолог — це фахівець, який знає норми розвитку дитини відповідно до віку, знаходить порушення психічних функцій (сприймання, увага, пам'ять, мислення) та визначає, які відділи мозку відповідають за правильну, гармонійну роботу даних функцій. Також нейропсихолог розробляє та проводить спеціальні заняття для розвитку, корекції та відновлення даних функцій, які проводяться в особливій сенсорній кімнаті.


Сенсорна система — це та, якою людина сприймає зовнішню інформацію: слух, зір, тактильні відчуття, мова, сприйняття запахів, відчуття положення тіла. Порушення сенсорного характеру зустрічаються у дітей в 5-30% випадків.


Раннє виявлення порушень сенсорної інтеграції, особливо в дошкільному віці вкрай важливе, тому що саме в цей період відбувається інтенсивне формування психіки й моторики дитини це сприяє психологічній готовності до школи. Саме виявленням таких проблем і займається нейропсихолог.


Існує поширена думка, що порушення сенсорної інтеграції характерно лише для особливих дітей. Така думка пов'язана з тим, що сенсорна інтеграція як метод корекції була запропонована саме для дітей з аутистичними розладами. І серед таких дітей метод виявився найефективнішим.


Однак, у здорових дітей часто порушується нормальна робота сенсорної системи. Тобто, дитина в період свого розвитку втрачає або можливо, не може розвинути здатність сприймати й обробляти зовнішню інформацію. Як це виглядає?


Коли інформації для дитини забагато, мозок перенапружений і не сприймає її. І ми помічаємо, що дитина стала неуважна, погано спить, плаксива, не може сконцентрувати увагу. Буває і навпаки, коли дитина не має правильної стимуляції або щось заважає, то мозок не розвиває здатність сприймати інформацію і обробляти її. Так буває при затримці мовленнєвого розвитку, коли дитина не лише погано говорить, але і погано розуміє звернену мову. Важливо, пропрацювати ці проблеми, адже наслідки неправильної роботи сенсорних систем супроводжуватимуть навіть у дорослому віці.


Давайте наведемо приклади для розуміння:

  • дитину розлючує шумна музика, вона боїться, коли голосно говорять, коли гуде машина

  • дитина боїться дивитись в очі іншим, її дратує яскраве світло, вона звикла перебувати у темній кімнаті

  • дитина не може сконцентруватись на одній справі, швидко кидає одну іграшку і бере іншу, легко втомлюється, а коли втомилась починає бігати на носочках

  • дитина погано концентрує увагу, періодично буває агресивною, не може заспокоїтись

  • не любить, коли щось потрапляє на шкіру, торкатися людей і предметів, також не любить коли її обнімають і торкаються.


Наслідки:

Порушення сенсорної системи негативно впливають на загальний розвиток дитини і спроможність формувати емоції, мову, поведінку. А загальним симптомом є порушення уваги. Дитина не зможе якісно вчитися й навіть товаришувати з дітьми.


З такими порушеннями працюють нейропсихологи в сенсорних кімнатах.

Сенсорна кімната — це простір, де сенсорні порушення корегуються, що є найбільш ефективним способом корекційної роботи з дітьми. Кімнати, обладнані таким чином, що дитина за певний період часу отримує мега стимуляцію органів сприйняття. Так, в кімнаті є певне освітлення, гамак для відчуття положення тіла, тактильні стимули, музичні, є так зване «криве дзеркало», в якому дитина вчиться навіть пізнавати себе.


Заняття нейропсихолога проходять у чудовій веселій та сконцентрованій атмосфері, тому навіть найнепосидючіша дитинка буде задоволена та зацікавлена процесом.

Отже, якщо є порушення уваги, незрозуміла агресія, затримка мови, негативні емоції та інші, на ваш погляд, незвичні дії, пам'ятайте, що це порушення сенсорної інтеграції, і така дитина потребує розвитку в сенсорній кімнаті.


Коли батьки приходять із запитом до нейропсихолога, перед тим як почати нейрокорекційну роботу, необхідно пройти діагностику. Аби визначити дефіцитарні зони, визначити сильні сторони дитини та скласти корекційний маршрут саме для вашої дитини. План корекції поєднує вроджені особливості характеру та поведінки дитини, а також компенсує проблеми в роботі нервової системи.


Записуйтесь на первинну консультацію до нейропсихолога, дізнайтесь більше про ефективність мозкової діяльності вашого малюка. Разом з нейропсихологом ви створите план корекції та позбудетесь будь-яких проблем з розвитком дитини. Заняття нейропсихолога проходять у чудовій веселій та сконцентрованій атмосфері, тому навіть найнепосидючіша дитинка буде задоволена та зацікавлена процесом.

Переваги

У нашому медичному центрі працюють лише досвідчені спеціалісти, які мають грунтовну освіту та досвід роботи. Ми маємо офіційну ліцензію від Міністерства охорони здоров'я України та вчасно проходимо всі необхідні перевірки. Наші лікарі, окрім обов'язкових курсів підвищення кваліфікації, також мають сертифікати й дипломи визнаних світових медичних закладів освіти.

Кваліфіковані лікарі

Використовуйте нашу кешбек програму та отримуйте бонуси за щеплення, пакетні послуги та просто до дня народження малюка. Витрачати бонуси можна на будь-які консультації лікарів медичного центру.

Кешбек за вакцинацію

Ми розробили пакети послуг, які поєднують консультації, аналізи та дослідження обов'язкові для першого року життя малюка. Придбавши пакет послуг, ви залишаєтесь захищеними від підвищення цін на термін передбачений пакетом, а також зможете зекономити до 20% від повної вартості всіх послуг включених в пакет.

Економія на відвідуванні лікарів до 20%

Грудне вигодовування для молодої мами може бути незрозумілим або складним. Тому ми маємо спеціаліста, який допомагає мамі розібратись з процесом та правилами. З цим консультантом ви можете обговорити будь-які питання, що виникають у процесі годування.

Консультація з грудного вигодовування

На базі медичного центру "Педіатр і Я" ми створили команду спеціалістів, яка стежить за правильним розвитком вашого малюка. Разом ми діагностуємо та проводимо корекцію РАС, затримки мовлення, складної поведінки, гіперактивності та сенсорної дезорієнтації.

Діагностика та корекція особливостей розвитку

Сучасні звички харчуватись дуже сильно впливають на дітей, особливо від двох до восьми років. З'являється залежність від солодощів, фастфуду, соків, а поява корисної їжі на столі провокує істерики та маніпуляції. Ми допоможемо вам позбавитись таких проблем та уникнути повної відмови від їжі, ожиріння, анорексії або булімії.

Школа дитячого харчування

bottom of page