top of page
Що таке біоакустична корекція (бак)? Записатись на консультацію | Педіатр і Я

Немедикаментозні методи лікування (такі як біоакустична корекція, Томатіс, мікрополярізація) останнім часом набирають все більшої популярності, все краще розвиваються. Це дало можливість допомагати дітям з РАС, СДУГ, затримкою мовлення, затримкою розвитку, ДЦП, психічними розладами. Тут ми розглянемо терапію, яка називається біоакустичною корекцією (бак).


Біоакустична корекція (бак) – це один з немедикаментозних методів лікування захворювань центральної нервової системи, метою якого є стимуляція нейропластичності мозку (здатності підлаштовуватися під нову інформацію). 


Дана методика радує своєю ефективністю вже двадцять років. У цій терапії використовуються різні акустичні стимули, які відображають біоелектричну діяльність мозку. Якщо говорити простіше, то ми в реальному часі слухаємо музику, що грає всередині нас, в нашому мозку, але вона посилена і перетворена в доступну для слуху. ЕЕГ (електроенцефалографія) зчитується завдяки 4-м датчикам, які розташовані зліва і праворуч на лобі й потилиці. Вона проходить через комп’ютер, де перетворюється в звук, а потім надходить на акустичну систему, відтворюючи пацієнтові його «внутрішню музику» в реальному часі. Тобто сигнали виникають в голові, проходять через комп’ютер і повертаються до людини, дозволяючи почути їх. 


Важливими умовами для правильної терапії є:

1. Гучність звучання (встановлюються окремо для кожного каналу ЕЕГ)

2. Форма звуку (вокальна, інструментальна, вербальна)

3. Інтенсивність звуку (від 10% до 100%)

4. Тривалість процедури (від 1 до 25 хвилин).


Протипоказано проводити БАК при:

1. Гострих інфекційних захворюваннях

2. Гіпертонічній кризі

3. Ранньому післяопераційному періоді

4. Гострих порушеннях мозкового і спинального кровообігу в найгострішому і гострому періодах

5. Інфаркті міокарда в найгострішій і гострій стадіях

6. ВЧМТ, ЗЧМТ гострий період

7. Гострих запальних захворюваннях головного мозку

8. Гострому геморагічному синдромі

9. Психічних захворюваннях в стадії декомпенсації

10. Обережно – при епілепсії.


Хоч обмежень за віком і немає, але найкращі результати БАК приносить, якщо застосовувати її до дітей, так як нейропластичність у них вища і мозок легше адаптується до нової інформації.


БАК (біоакустична корекція) допомагає при енурезі (нетримання сечі), синдромі дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ), РАС (розлади аутистичного спектру), ДЦП, затримці розвитку усного мовлення, проблеми з письмовою мовою, неврозах, невротичних розладах, порушеннях психічного розвитку. Зазвичай призначається від 15 процедур по 20-25 хвилин, але при РАС від 10 до 15 процедур. Результати починають проявлятися в основному до кінця курсу, але при відстроченому ефекті можуть бути і через місяць після закінчення терапії.


БАК – терапія добре поєднується з мануальною терапією, остеопатією, голкорефлексотерапією, сеансами масажу.


При проведенні БАК можливі такі побічні ефекти (тимчасові): Рухове розгальмування, порушення сну, зрідка нетримання сечі, емоційна лабільність.


Як проходять процедури?

При реєстрації ЕЕГ усі сигнали одночасно і незалежно один від одного перетворюються на акустичні, що чує пацієнт через стереофонічні навушники. Пацієнти не працюють із звуком в період проведення процедури, проте "слухають роботу власного мозку". Ця обставина є важливим чинником застосування методики БАК для хворих будь-яких віків при будь-якій мірі прояву когнітивно-вольової сфери.


Завдяки своїй немедикаментозності БАК має можливість впливати на мозок дитини, не завдаючи шкоди організму і допомагаючи дітям з РАС (розлади аутистичного спектру/аутизм), СДУГ (синдром дефіциту уваги), ДЦП (дитячий церебральний параліч), затримкою розвитку, затримкою мовлення, порушеннями письмовогоі усного мовлення.


БАК (Біоакустична корекція)

Наші принципи та цінності

Ті сімʼї, які з нами вже давно, то встигли помітити стабільність команди.  Адже наш секрет у створенні комфортних умов не тільки для роботи професійних лікарів, але і їхнього розвитку. Засновниця центру завжди мотивує нас навчатись і опановувати нові сучасні методики діагностики хвороб, цікавитись останніми рекомендаціями щодо виховання та догляду за дітками різного віку.

Навчання лікарів

Життя швидке та нестабільне, особливо в нашій любій країні, графік педіатрів сформований таким чином, щоб будь-яка крихітка в гострому стані могла потрапити на прийом протягом декількох годин. Адже ми турбуємось про кожного маленького суперпацієнта не тільки на словах!

Термінова допомога

Ми створили медичну екосистему, яка охоплює усі найнеобхідніші медичні послуги, аналізи, дослідження, консультації та програми корекції розвитку, які потрібні дитині протягом дорослішання. Усі найважливіші лікарі, ЕЕГ, УЗД, ЕКГ, Томатіс, БАК, нейросонографія, доплерографія та ще багато всього іншого, аби бути надійною підтримкою кожної сімʼї.

Усе в одному місці

Ми спеціалізуємось саме на дитячій медицині, тому одним з основних критеріїв для відбору лікарів є любов до дітей! Жодних виключень чи поступок. Наш медичний центр - це осередок формування особливої дружньої й турботливої культури ставлення до маленьких пацієнтів.

Турботливі лікарі

Віримо, що хороший дитячий лікар має бути емпатичним і зрозумілим для батьків, а не набундюченим і холодним. Наші фахівці завжди готові відповісти на всі ваші питання та простими словами пояснити хворобу, лікування та наслідки його відсутності. А ще ми знаємо все про сучасні гаджети для спрощення життя батьків - коло на шию, слінги, небулайзер, підігрівач сумішей і таке інше, тільки запитайте!

Лікуємо професійно та зрозуміло

Ми - невеличкий медичний центр, у нас немає сотень спеціалістів, а є тільки найважливіші та перевірені роками. За період дорослішання дітки встигають познайомитись та подружитись з усією нашою командою. У нас з батьками з'являються свої жарти та теплі спогади про найважливіші моменти, саме це створює дружню атмосферу й стирає ті неприємні емоції, які в нас за все життя встигли сформувати класичні лікарні.

Дружня атмосфера

bottom of page