top of page

ABA-терапія для дітей з аутизмом: основи методики та можливості у корекції харчування дитини

ABA-терапія

ABA-терапія є одним з ефективних методів поведінкової корекції діток з розладами аутистичного спектра (РАС), які мають виражену затримку мовлення та затримку психомоторного розвитку. 


Метод базується на принципах зміни поведінки дитини, коли спеціаліст використовує  позитивне заохочення або підкріплення. Відмовитись від примусу та змінити середовище таким чином, щоб заохотити “бажану” поведінку є основою принципів корекції розвитку дитини з РАС. Під "бажаною" мається на увазі не та поведінка, що просто подобається батькам, а та, яка забезпечує адекватну відповідь дитини на зовнішні подразники.Особливості ABA-терапії


Головна особливість ABA-терапії при аутизмі полягає в індивідуальному підході та позитивному заохоченні, воно підкріплює корисну поведінку і підвищує шанси на повторення цієї поведінки. Кожна програма адаптована під конкретну дитину, її потреби та рівень розвитку. Заняття можуть проводитися як вдома, так і в спеціалізованих центрах. Терапія включає різноманітні техніки та завдання, спрямовані на формування та закріплення корисних навичок.


Кому потрібна ABA-терапія?


  • дітками з розладом аутистичного спектра (РАС)

  • малюкам з синдромом Дауна

  • дітлахам з алалією

  • тим діткам, у кого є ураженнями головного мозку

  • з іншими розладами, яким потрібно коригувати поведінку та розвивати соціальні, комунікативні та побутові навичкиОснови АВА-терапії:


  • посилення бажаних, тобто адекватних реакцій, зменшення небажаних

  • навчання самостійності та побутовим навичкам

  • розвиток комунікаційних навичок, уміння висловлювати думки та навчатися

  • зменшення інтенсивності негативних реакцій


Покази до застосування


ABA-терапія рекомендована дітям з РАС, а також дітям з іншими розвитковими відхиленнями або поведінковими проблемами. Вона може бути корисною на будь-якому етапі розвитку дитини, але найбільш ефективною вона є при ранньому втручанні.Зв'язок з корекцією харчування


Більшість дітей з РАС мають виражену харчову вибірковість. Харчова вибірковість розглядається як спектр поведінки пов'язаний з харчовими звичками, ритуалами, навязливими ідеями, часом прийому, перевагами у певних продуктах, обмеженням різноманітності харчування тощо. Дослідження показують, що зміни в харчовій поведінці можуть позитивно впливати на загальну поведінку та самопочуття діток з аутизмом. На сьогодні, на жаль, ні одна дієта або режим прийому певних нутрієнтів не можуть бути адаптовані до кожної конкретної дитини з РАС. Тому корекція харчової поведінки є пріоритетним напрямком для різноманітності харчування таких дітей.


Застосування АВА-терапії у дітей з аутизмом є найбільш ефективним способом корекції харчової вибірковості. Якщо вам здається, що харчування дитини зайшло в глухий кут, то зміни поведінки у поєднанні із позитивним заохоченням є єдиним способом покращити різноманітність харчування. Застосування АВА-терапії щодо харчування у поєднанні з сенсорною інтеграцією є нашим модифікованим методом роботи із порушеннями харчової поведінки у дітей з РАС і покращенням різноманітності їх харчування.Чому критикують ABA-терапію?


Критика ABA-терапії стосується її виявів у минулих десятиліттях. Ця методика розпочала свій розвиток досить давно, але з часом вона змінилась і відточила свої сильні сторони завдяки поглибленим дослідженням психології дітей, а особливо діток з РАС. Сьогодні сучасні ABA-спеціалісти не використовують методи, що викликали суперечки в суспільстві протягом минулих років. 


1. Нормалізація поведінки: Сучасна ABA-терапія змістила акцент з "нормалізації" на підтримку кожної дитини у розвитку навичок та своїх сильних сторін. Це включає використання позитивного підкріплення для заохочення бажаної поведінки, а не покарання за небажану. Важливо розуміти, що ціль ABA-терапії при аутизмі не полягає в тому, щоб змусити дітей з аутизмом діяти "як усі", а допомогти їм розвинути навички, необхідні для самостійного життя. Спеціалісти нашого медичного центру діють виключно з такою метою та досягають видимих результатів, що завжди відмічають наші мами 🙂


2. Суворі умови: Наші спеціалісти з розвитку та ABA-терапії  зосереджені виключно на створенні комфортного та підтримуючого середовища, враховуючи особливі потреби кожної дитини.


3. Акцент на розвитку фізичних умінь: Хоча ABA-терапія для дітей традиційно зосереджувалась на поведінкових навичках, сучасні підходи включають стратегії для розвитку емоційного інтелекту та емпатії. Це розширює область застосування ABA, допомагаючи діткам не тільки вчитися взаємодіяти з іншими, але й розвивати глибші емоційні зв'язки.


Довіртесь нашій команді й ми доведемо вам, що ABA-терапія є ефективним методом для навчання діток з РАС новим умінням та емоційному інтелекту.  Атмосфера в нашому медичному центрі завжди дружня та турботлива, тому навіть дитина з особливою поведінкою зможе віднайти в нас комфорт та спокій. Наші спеціалістки з ABA-терапії в Києві, Аліма та Анастасія, розробляють ефективні унікальні програми для кожного, залучаючи батьків та найближче оточення ми досягаємо видимих результатів та допомагаємо сімʼям та діткам у спектрі жити повноцінне життя.


Вартість консультації з ABA-терапії: 900 грн

Вартість заняття з ABA-терапії: 800 грн

Наші принципи та цінності

Ті сімʼї, які з нами вже давно, то встигли помітити стабільність команди.  Адже наш секрет у створенні комфортних умов не тільки для роботи професійних лікарів, але і їхнього розвитку. Засновниця центру завжди мотивує нас навчатись і опановувати нові сучасні методики діагностики хвороб, цікавитись останніми рекомендаціями щодо виховання та догляду за дітками різного віку.

Навчання лікарів

Життя швидке та нестабільне, особливо в нашій любій країні, графік педіатрів сформований таким чином, щоб будь-яка крихітка в гострому стані могла потрапити на прийом протягом декількох годин. Адже ми турбуємось про кожного маленького суперпацієнта не тільки на словах!

Термінова допомога

Ми створили медичну екосистему, яка охоплює усі найнеобхідніші медичні послуги, аналізи, дослідження, консультації та програми корекції розвитку, які потрібні дитині протягом дорослішання. Усі найважливіші лікарі, ЕЕГ, УЗД, ЕКГ, Томатіс, БАК, нейросонографія, доплерографія та ще багато всього іншого, аби бути надійною підтримкою кожної сімʼї.

Усе в одному місці

Ми спеціалізуємось саме на дитячій медицині, тому одним з основних критеріїв для відбору лікарів є любов до дітей! Жодних виключень чи поступок. Наш медичний центр - це осередок формування особливої дружньої й турботливої культури ставлення до маленьких пацієнтів.

Турботливі лікарі

Віримо, що хороший дитячий лікар має бути емпатичним і зрозумілим для батьків, а не набундюченим і холодним. Наші фахівці завжди готові відповісти на всі ваші питання та простими словами пояснити хворобу, лікування та наслідки його відсутності. А ще ми знаємо все про сучасні гаджети для спрощення життя батьків - коло на шию, слінги, небулайзер, підігрівач сумішей і таке інше, тільки запитайте!

Лікуємо професійно та зрозуміло

Ми - невеличкий медичний центр, у нас немає сотень спеціалістів, а є тільки найважливіші та перевірені роками. За період дорослішання дітки встигають познайомитись та подружитись з усією нашою командою. У нас з батьками з'являються свої жарти та теплі спогади про найважливіші моменти, саме це створює дружню атмосферу й стирає ті неприємні емоції, які в нас за все життя встигли сформувати класичні лікарні.

Дружня атмосфера

bottom of page