top of page

Для батьків кожна нова стадія розвитку дитини - це радість та неймовірна гордість. Усі батьки точно пам’ятають, якими були перші слова їхніх діток. Однак, у деяких випадках дитина може стикнутись зі складнощами у вимові певних звуків або мовленні загалом. Симптоми затримки розвитку мовлення можуть проявитись у різному віці, усі вони потребують термінового звернення до логопеда або логопеда-дефектолога. Адже затримка в розвитку мовлення свідчить про порушення певних процесів у роботі мозку або нервової системи, або мовленнєвого апарату. Спочатку такі особливості можуть не сильно впливати на життя дитини, проте в майбутньому вони вплинуть на інтелектуальні можливості та спілкування з іншими людьми. 


Уперше ми рекомендуємо звертатись до логопеда у 2-3 роки, саме в цьому віці мовлення починає активно формуватися. Якщо дитина в цьому віці не говорить зовсім, або говорить мало, не формулює прості речення чи говорить вигаданою та нерозбірливою мовою, тоді потрібно терміново звернутись до логопеда. Адже такі симптоми свідчать про проблему в розвитку малюка.


У нашій команді є декілька професійних логопедів. Кожен з них має свою спеціалізацію, як от робота з дітками щодо вимови, запуск мовлення, корекція мовлення в дітей з аутизмом. Наші логопеди стануть для вас не тільки хорошими друзями, але й надійною допомогою в роботі з розвитку мовлення дітей. Записуйтесь на консультацію, заповнивши форму.

Головні причини звернення до логопеда: 

• дитина неправильно вимовляє звуки;

• не реагує на звертання або своє ім’я;

• не використовує й не запам’ятовує нові слова;

• не агукає, не говорить;

• у певний момент перестала говорити.


Чи правда, що логопед розв'язує тільки проблеми з вимовою звуків?

Ні, це дуже поширений стереотип. Проте до обов’язків логопеда також завжди входить: 

• розвиток уваги, зорового і слухового сприйняття;

• покращення пам’яті та мислення;

• збільшення словникового запасу та покращення зв'язного мовлення.


Дитина також може мати проблеми з мовленням через різні захворювання, такі як епілепсія, аутизм (розлади аутистичного спектра), ДЦП (дитячий церебральний параліч) та інші. Ці захворювання можуть впливати на розвиток мовлення і потребують особливої уваги й лікування. Дитячий логопед-дефектолог може допомогти розробити індивідуальну програму занять, що допоможе дитині з розвитком мовлення.

Логопед

Логопед

Наталія Максимович

Практичний психолог

Химич Дарья

Логопед

Cосновская Лариса Евгениевна

Ортопед

Сосновська Лариса Євгеніївна

Ортопед

Пилипчук Наталья Анатолиевна

Офтальмолог

Пилипчук Наталія Анатоліївна

Офтальмолог

Познайомтесь з нашими лікарями

bottom of page