top of page

Заняття в сенсорній кімнаті


сенсорна кімната педіатр і я

Сьогодні заняття в сенсорних кімнатах стають все популярнішими, але так само залишаються питання : що це? навіщо нам це?, що ми досягнемо? , тому подібне. Отож спробуємо розібратись.

Що ж таке сенсорна кімната та для чого вони потрібні?

Сенсорна кімната – це середовище, яке оснащене таким чином, щоб максимально стимулювати системи сприйняття (нюхову,тактильну,смакову,слухову, вестибулярний апарат) за рахунок дії звуку, світла, кольору, аромату та ін..

Сенсорна кімната- нова мода?

Насправді питання сенсорного розвитку та стимуляції абсолютно не нова тема. Цікаво, що перші намагання створити середовище для стимулювання систем сприйняття виникли більше сорока років тому.Ще італійською вченою, педагогомМарієюМонтессорібуло введено поняття «сенсорна кімната». Вонавзяла за мету створити для дітей приміщення з великою кількістю простого,цікавого та яскравого навчального матеріалу, що допомагало б підвищити інтерес до пізнавання,навчання у дітей, які мають низьку мотивацію.

Чого ми хочемо досягнути, займапід час занять в сенсорній кімнаті?

  • Швидка адаптація до освітлення різної інтенсивності, кольорів реалізується за рахунок стимуляції зорового апарату.

  • Вміння розрізняти звуки різної тональності за рахунок стимуляції органа слуху.

  • Збагачення картини зовнішнього світу, та процесів, що відбуваються навколо

  • Покращення швидкості реакції, рівноваги відчуття себе в просторі та розвиток уяви про переміщення предметів в просторі. Все це досягається за рахунок стимуляції вестибулярного апарату.

  • Навчитись концентрувати увагу на одній справі у непосидючого малюка

  • Навчитись знімати емоційну перенапруга та попереджувати перевтому.

Розвиток дітей доволі сильно залежить від впливу на сенсорні органи та від того середовища, в якому перебуває.Особливо активний вплив сенсорна стимуляція має на психоемоційний та інтелектуальний розвиток. Діти особливо чутливо реагують на те що відбувається навколо і чим більше сигналів отримують органи чуття, тим більше створюється нейронних зв’язків і тим краще розвивається мозкова діяльність.

З радістю чекаємо Вас та ваших малюків на індивідуальні та групові заняття в сенсорній кімнаті щодня. З вашим малюком будуть займатись професійні психологи, логопеди та педагоги, які комплексно підходять до питань розвитку малюків.

Ваш Педіатр

Comments


bottom of page